Poedat Akademisi

Kalıcılaştırdığımız dostluklarla yapıcı, yaratıcı ve dayanışmacı bir sosyal bilimler topluluğunu kuruyoruz.

Akademi, doğası gereği bir açıklığın alanıdır; çarpıcı, alışılmadık, uçsuz bucaksız... Günümüzde akademi, kâr odaklı, nicelik temelli ölçütlerin belirleyici olduğu ve sonucun sürece yeğlendiği bir yapıya evriliyor. İster içinden ister dışından olsun akademiyi dönüştürmenin, hiç değilse "başka bir akademi"yi çağıran akışlar yaratmanın zamanı geldi.

Poedat Akademisi, sosyal bilimlerde akademisyenliği düşünen ya da akademiyle bir şekilde bağını korumak isteyen üniversite öğrencilerine, üniversitelerde bulunan doktora sonrası araştırmacılara ve üretimlerine üniversite dışından devam eden bağımsız araştırmacılara yönelik gerçekleştiriliyor. Güncel çalışmaların sunulacağı ve birbirinden farklı tezlerin, makalelerin, soruların tartışmaya açılacağı Poedat Akademisi, olgunlaştırıcı bir çember olma özelliği taşıyor.

Amfilerde sıkışmaya, çarçabuk yapılan okumalara ve gerçekliğin kendilerinin tekelinde olduğunu düşünen kişilere, kurumlara ve yetkelere karşı Poedat Akademisi yalınlığı, yavaşlığı, çeşitliliği önemsiyor. Poedat Akademisi üyeleri, doğanın içinde, yoğunlaşmaya uygun, entelektüel tartışmaların kişisel paylaşımlarla bütünleştiği bir ortamda birlikte yaşıyorlar.

2. Buluşma'yı 2019'da gerçekleştireceğiz.

Konuşmacılar

 

2. Buluşma'ya konuşmacı olarak başvurmak istiyorsanız doktora sonrası araştırmacı, doktora öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi ya da lisans öğrencisi olmalısınız. Başvurular açıldığında bir bildiri özetini değerlendirilmek üzere gönderebilirsiniz. Bildiri özetinin sosyal bilimlerin herhangi bir alanına odaklanması, özgün bir içeriğe sahip olması, bilimsel bir anlayış sergilemesi, yayımlanmamış olması ve en fazla beş yüz sözcük içermesi gerekir.

Dinleyiciler

 

2. Buluşma'ya dinleyici olarak başvurmak istiyorsanız doktora sonrası araştırmacı, doktora öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, lisans öğrencisi ya da en az lisans mezunu olmalısınız. Dinleyiciler için işleyecek olan başvuru süreci konuşmacılarından farklıdır. Dinleyicilerin sunulacak her bildiriye yönelik yetkinlik sahibi olmaları beklenmese de sunumların ardından yapılan tartışmalara etkin bir şekilde katılmaları beklenir.

Akademik verimliliği ve sosyal bütünlüğü sağlamak için hem konuşmacıların hem de dinleyicilerin 2. Buluşma'nın gerçekleşeceği mekânda etkinliğin tamamı boyunca konaklamaları istenir. Poedat Akademisi'yle ilgili soru sormak için iletişime geçebilir, Poedat'ın etkinliklerinden haberdar olmak için duyuru grubuna üye olabilirsiniz.

İLETİŞİM DUYURU GRUBU

1. Buluşma

11-15 Nisan 2018
Tiyatro Medresesi

Program

Bildiri özetlerini incelemek için sunum başlıklarına tıklayabilirsiniz.

Konuşmacılar

Fırat Akova
Kurucu
Tuna Öğüt
Yüksek Lisans Öğrencisi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü

Gelecek etkinliklerimizden haberdar olun.