Akademi, doğası gereği bir açıklığın alanıdır; çarpıcı, alışılmadık, uçsuz bucaksız... Günümüzde akademi, kâr odaklı, nicelik temelli ölçütlerin belirleyici olduğu ve sonucun sürece yeğlendiği bir yapıya evriliyor. İster içinden ister dışından olsun akademiyi dönüştürmenin, hiç değilse “başka bir akademi”yi çağıran akışlar yaratmanın zamanı geldi.

Poedat Akademisi, sosyal bilimlerin herhangi bir alanında akademisyenliği düşünen, akademiyle bir şekilde bağını korumak isteyen ya da akademinin dışından çalışmaya devam etmek isteyen üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Ağırlıklı olarak doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin tez, araştırma ya da ilgi alanları kapsamında yaptıkları güncel çalışmaları sunacakları Poedat Akademisi, akademisyenlere, bağımsız araştırmacılara ve lisans öğrencilerine de açık.

Amfilerde sıkışmaya, çarçabuk yapılan okumalara ve gerçekliğin kendilerinin tekelinde olduğunu düşünen kişilere, kurumlara ve yetkelere karşı Poedat Akademisi yalınlığı, yavaşlığı, çeşitliliği önemsiyor. Poedat Akademisi’nin üyeleri, doğanın içinde, yoğunlaşmaya uygun, entelektüel tartışmaların kişisel paylaşımlarla bütünleştiği bir ortamda birlikte yaşayacaklar.

Buluşmalarını dönem dönem gerçekleştirecek ve içeriğini sürekli olarak yenileyecek olan Poedat Akademisi, özlemi duyulan yapıcı, dayanışmacı ve uzun yıllara yayılan dostluklara olanak sağlayan bir sosyal bilimler topluluğunu kuruyor.

12

Saatlik Çalışma

22.

Etkinlik

Program

Sunum özetlerini incelemek için başlıkların üstüne tıklayabilirsiniz.

Konuşmacılar

Fırat Akova
Kurucu
Tuna Öğüt
Yaratım Komitesi Üyesi
Hasan Basri Çifci
Koç Üniversitesi
Ali Emre Benli
Leuven Katolik Üniversitesi
Sevgi Aka
Dokuz Eylül Üniversitesi
Günseli Naz Ferel
Boğaziçi Üniversitesi
Engin Onuk
İstanbul Bilgi Üniversitesi

Gelecek etkinliklerimizden haberdar olun.

Sorularınız için Poedat'a ulaşın