Poedat Akademisi: 3. Buluşma

Akademi, doğası gereği bir açıklığın alanıdır; çarpıcı, alışılmadık, uçsuz bucaksız... Günümüzde akademi, kâr odaklı, nicelik temelli ölçütlerin belirleyici olduğu ve sonucun sürece yeğlendiği bir yapıya evriliyor. İster içinden ister dışından olsun akademiyi dönüştürmenin, hiç değilse "başka bir akademi"yi çağıran akışlar yaratmanın zamanı geldi. Poedat Akademisi, sosyal bilimlerde akademisyenliği düşünen veya akademiyle bir şekilde bağını korumak isteyen üniversite öğrencilerine, üniversitelerde bulunan doktora sonrası araştırmacılara ve üretimlerine üniversite dışından devam eden bağımsız araştırmacılara yönelik gerçekleştiriliyor.

Güncel çalışmaların sunulacağı ve birbirinden farklı tezlerin, makalelerin, soruların tartışmaya açılacağı Poedat Akademisi, olgunlaştırıcı bir çember olma özelliği taşıyor. Amfilerde sıkışmaya, çarçabuk yapılan okumalara ve gerçekliğin kendilerinin tekelinde olduğunu düşünen kişilere, kurumlara ve yetkelere karşı Poedat Akademisi yalınlığı, yavaşlığı, çeşitliliği önemsiyor. Poedat Akademisi üyeleri, doğanın içinde, yoğunlaşmaya uygun, entelektüel tartışmaların kişisel paylaşımlarla bütünleştiği bir ortamda birlikte yaşıyorlar.

Tarih

15-19 Temmuz 2020

Yer

Gümüşlük Akademisi
Bodrum, Muğla

Kontenjan

30

Etkinlik Numarası

31

Kimler başvurabilir?

Konuşmacı başvuruları doktora sonrası araştırmacılara ve üniversite öğrencilerine açıktır. Son başvuru tarihi 5 Nisan'dır. Bildiri özeti kabul edilenler için bildiri tam metin son tarihi 7 Haziran'dır. Katılımcı başvuruları henüz açılmamıştır.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

Başvuru sonucu, yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmenin ardından e-posta aracılığıyla bildirilir. Poedat, katılımcılarının entelektüel alanlara ilgisi yüksek, özgün deneyimlere karşı iç heyecana sahip, etkileşime ve paylaşıma açık olmasına özen gösteriyor.

Ücret nedir?

Ücret, Gümüşlük Akademisi'ndeki 8 kişilik yatakhanede kalacaklar için kişi başı 530 lira, iki kişilik odada kalacaklar için kişi başı 750 liradır. Üç öğün yemek ücrete dahildir. Poedat kâr amacı güden bir topluluk değildir ve üyeleri kazanç sağlamaz. Ücret, Gümüşlük Akademisi'nin geliştirilmesine, vergilere, burslara, tanıtım giderlerine ve gelecek etkinliklere bölüştürülür.

Burs olanağı var mı?

Dar gelirli öğrencilerin erişebilirliğini arttırmak için gereksinim temelinde 2 tane %10, 2 tane %20 ve 1 tane %40 burs veriyoruz. Başvuru belgesinin sonundaki "Eklemek İstedikleriniz" bölümüne burs gereksiniminizi belirtebilirsiniz. Her talebi karşılayamayacak olsak da yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacağımıza söz verebiliriz.

Oturumlar dışında neler yapılıyor?

Oturumlar bittikten sonra tartışma grupları yaratabilir, atölyeler düzenleyebilir, sanatsal üretimlerde bulunabilir, doğada kaybolabilir, gezilere çıkabiliriz. Etkinlik mekânımız aynı zamanda ortak yaşam alanımız olduğu için belli başlı işleri de beraber yapıyoruz. Etkinliğimizin akademik bir çalışmadan daha fazlası olduğunu ve entelektüel, sosyal ve yaşamsal açılardan bir "açıklık" olduğunu unutmamanızı istiyoruz.

Güvenli Alan nedir?

Güvenli Alan, Poedat'ın mihenk taşıdır. Güvenli Alan gereği Poedat içinde herkes ırkı, etnik kökeni, dili, cinsiyet kimliği, cinsel yönelimi, fiziksel ve zihinsel özellikleri, yaşı, eğitim seviyesi, kültürel alışkanlıkları, toplumsal konumu, maddi durumu, inancı, politik düşünceleri, dünya görüşü ve yaşam biçimi ne olursa olsun kişiliği ölçüsünde hak ettiği saygıyı özgürlükçü ve barışçıl bir ortamda bulur.

Konuşmacılar

3. Buluşma'ya konuşmacı olarak başvurmak istiyorsanız doktora sonrası araştırmacı, doktora öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi veya lisans öğrencisi olmalısınız. Bildiri özetinin sosyal bilimlerin herhangi bir alanına odaklanması, özgün bir içeriğe sahip olması, bilimsel bir anlayış sergilemesi, yayımlanmamış olması ve 300-500 sözcük arasında olması gerekir.

Bildiri özeti son başvuru tarihi: 5 Nisan

Bildiri tam metni gönderimi: 7 Haziran

 

BAŞVURU BELGESİ

Katılımcılar

3. Buluşma'ya katılımcı olarak başvurmak istiyorsanız doktora sonrası araştırmacı, doktora öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, lisans öğrencisi veya mezunu olmalısınız. Katılımcıların sunulacak her bildiriye yönelik yetkinlik sahibi olmaları beklenmese de sunumların ardından yapılan tartışmalara etkin bir şekilde katkı sunmaları beklenir.

KATILIMCI BAŞVURULARI HENÜZ AÇILMADI

Bize Ulaşın

İletinizi göndermeden önce kutuyu işaretleyin.

Bağlantıda kalalım.

duyuru grubu