Poedat Tartışmaları
1. Tartışma

21 Eylül 2019
SALT Galata, İstanbul

Düşüncelerin haritalandırılmasına olanak sunan bir iletişim girişimi olarak tartışma, doğduğu andan beri sabitliklerin ve temsillerin sınırlarını zorluyor. Tartışma, hiçbir şeyin ayrıcalıklı olmadığı ve her şeyin sorgulanabileceği bir aralığı yaratırken değerleri, ilkeleri ve eylemleri de durmaksızın biçimlendiriyor.

Poedat Tartışmaları, anlamlı bir tartışma kültürünün meydan okuma, kuşkulandırma, açık yakalama gibi süreçler dışında yoğunlaştırma, katkı sunma, payandalama gibi süreçler sayesinde yerleşik kılınabileceği inancıyla oluşturuluyor. Örtüşen ve zıtlaşan yaklaşımların kamusal düzlemde değerlendirilmeye alınmasını sağlayacak olan Poedat Tartışmaları, üniversite öğrencilerini, akademisyenleri ve uzmanları bir araya getirerek kendisini her yöne doğru genişleyebilecek bir birikim olarak kuruyor.

4

Tartışmacı

28.

Etkinlik

Politik doğruculuk ifade özgürlüğüne engel midir?

 

Poedat Tartışmaları'nın birincisi, 21 Eylül 2019 Cumartesi günü SALT Galata'da 15.00-17.00 arasında "Politik doğruculuk ifade özgürlüğüne engel midir?" sorusunu odağına alacak. Tartışmacılar avukat İlay Beyza Yılmaz, Kadir Has Üniversitesi ekonomi yüksek lisans mezunu Kerem Başkaya, İstanbul Teknik Üniversitesi mimari tasarım yüksek lisans programı öğrencisi Tuna Öğüt ve Boğaziçi Üniversitesi tarih lisans öğrencisi Emin Can Muşkara.

Tartışmacılar

Gelecek etkinliklerimizden haberdar olun.

Mekân

Garanti BBVA'ya bağlı olarak kurulan SALT Galata, Beyoğlu ilçesine bağlı Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi'nde, Bankalar Caddesi üstünde, 11 numaralı binada bulunuyor. Karaköy İskelesi ve T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı üstündeki Karaköy durağı SALT Galata'ya birkaç dakikalık uzaklıkta.

İletişim