Poedat Akademisi
3. Buluşma

Akademi, doğası gereği bir açıklığın alanıdır; çarpıcı, alışılmadık, uçsuz bucaksız... Günümüzde akademi, kâr odaklı, nicelik temelli ölçütlerin belirleyici olduğu ve sonucun sürece yeğlendiği bir yapıya evriliyor. İster içinden ister dışından olsun akademiyi dönüştürmenin, hiç değilse "başka bir akademi"yi çağıran akışlar yaratmanın zamanı geldi. Poedat Akademisi, sosyal bilimlerde akademisyenliği düşünen veya akademiyle bir şekilde bağını korumak isteyen üniversite öğrencilerine, üniversitelerde bulunan doktora sonrası araştırmacılara ve üretimlerine üniversite dışından devam eden bağımsız araştırmacılara yönelik gerçekleştiriliyor.

Güncel çalışmaların sunulacağı ve birbirinden farklı tezlerin, makalelerin, soruların tartışmaya açılacağı Poedat Akademisi, olgunlaştırıcı bir çember olma özelliği taşıyor. Amfilerde sıkışmaya, çarçabuk yapılan okumalara ve gerçekliğin kendilerinin tekelinde olduğunu düşünen kişilere, kurumlara ve yetkelere karşı Poedat Akademisi yalınlığı, yavaşlığı, çeşitliliği önemsiyor. Poedat Akademisi üyeleri, doğanın içinde, yoğunlaşmaya uygun, entelektüel tartışmaların kişisel paylaşımlarla bütünleştiği bir ortamda birlikte yaşıyorlar.

Tarih

15-19 Temmuz
2020

Yer

Gümüşlük Akademisi
Bodrum, Muğla

Kontenjan

30

Etkinlik

26

Program

Bildiri özetlerini incelemek için oturum başlıklarına tıklayabilirsiniz.

Katılımcılar

3. Buluşma'ya katılımcı olarak başvurmak istiyorsanız doktora sonrası araştırmacı, doktora öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, lisans öğrencisi veya mezunu olmalısınız. Katılımcıların sunulacak her bildiriye yönelik yetkinlik sahibi olmaları beklenmese de sunumların ardından yapılan tartışmalara etkin bir şekilde katılmaları beklenir.

BAŞVURULAR KAPANDI

Konuşmacılar

3. Buluşma'ya konuşmacı olarak başvurmak istiyorsanız doktora sonrası araştırmacı, doktora öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, lisans öğrencisi veya mezunu olmalısınız. Bildiri özetinin sosyal bilimlerin herhangi bir alanına odaklanması, özgün bir içeriğe sahip olması, bilimsel bir anlayış sergilemesi, yayımlanmamış olması ve 300-500 sözcük arasında olması gerekir.

BAŞVURULAR KAPANDI